Praliny herbata cytrynowa z pietruszką

Praliny herbata cytrynowa z pietruszką

Wyjątkowe połączenie świeżej natki pietruszki i cytrynowej herbaty zamknięte w formie eleganckiej praliny. Delikatny ganache z białej czekolady Barima Artisanal 29%, warstwa żelu z cytrynówką i chrupiące nadzienie z prażynkami Royal tworzą harmonijną kompozycję smaków i tekstur. Świeżo, ziołowo, z nutą cytrusowej lekkości.

ZdjęcieReceptura

Użyte produkty i dekoracje

CZEKOLADA BIAŁA 29%
CZEKOLADA BIAŁA 29%
Kod CHB28XXB3
PRAŻYNKI ROYAL
PRAŻYNKI ROYAL
Kod 332451
Pobierz recepturę

RECEPTURA

Żel herbaciany z cytrynówką
Składniki:
80gCukier
150gCytrynówka
40gSok z cytryny
150gWoda
10gHerbata cytrynowa
4gAgar
Przygotowanie:

Zaparzyć herbatę w wodzie, a następnie zagotować ją z cukrem, cytrynówką, sokiem z cytryny oraz agarem i odstawić do zastygnięcia. Zastygniętą galaretkę zmiksować za pomocą blendera do uzyskania konsystencji gładkiego żelu. Gotowy żel nałożyć do korpusów czekoladowych.

Ganache z pietruszką
Składniki:
250gCzekolada biała 29% Barima Artisanal (kod CHB28XXB3)
40gTłuszcz kakaowy Barima Artisanal (kod 2371)
200gŚmietana 30%
40gSorbitol
40gNatka pietruszki
50gSok z limonki
Przygotowanie:

Zagotować śmietanę z sorbitolem, dodać natkę pietruszki, zmiksować i odstawić na 12 godzin. Następnie „infuzję” pietruszkową podgrzać, przecedzić przez drobne sitko lub gazę i połączyć z czekoladą oraz tłuszczem kakaowym. Dodać sok z limonki i zmiksować przy użyciu blendera. Przełożyć ganache do worka cukierniczego i wypełnić nim wcześniej przygotowane korpusy czekoladowe z żelem herbacianym.

Chrupiące nadzienie
Składniki:
150gCzekolada biała 29% Barima Artisanal (kod CH26XXB3)
100gMasło
90gPrażynki Royal Barima Artisanal (kod 332451)
Przygotowanie:

Roztopić czekoladę z masłem, dodać prażynki i wymieszać. Rozsmarować cienką warstwę chrupiącej masy i włożyć do lodówki do zastygnięcia. Wykroić pożądany kształt i włożyć do pralin jako ostatni element nadzienia.Praliny zamknąć zatemperowaną czekoladą białą 29% Barima Artisanal ( kod CHB28XXB3).

Podobne kreacje

Zobacz zdjęcia, receptury i filmy o podobnej tematyce. Zainspiruj się i wykonaj je w swojej pracowni.

Deser wegański mango-matcha
Deser wegański mango-matcha
Receptura Zdjęcie
Motylowa Chmurka
Motylowa Chmurka
Film Receptura Zdjęcie
Flower Bomb
Zdjęcie
Różane eklery
Różany ogród
Film Receptura Zdjęcie

Zapisz się na szkolenie

Praliny i trufle

Ana Florencia Davila - Pastry Chef Barbara Luijckx Ana Florencia Davila
Michał Świerad - Pastry Chef Barbara Luijckx Michał Świerad
Praliny herbata cytrynowa z pietruszką