Dekoracje czekoladowe Barbara Decor tworzone są z pasją i można je wykorzystać przy okazji świąt okolicznościowych, które uwielbiamy celebrować odpowiednimi słodkościami. W naszej branży takie święta jak Dzień Matki czy Dzień Dziecka to również doskonała okazja do uatrakcyjnienia oferty i zwiększenia sprzedaży. Pani Barbara Borowicz, współzałożyciela firmy Barbara Luijckx, zwykła bowiem mawiać: „To dekoracja sprzedaje ciasteczko”.

Dzień Matki i Dzień Dziecka to wyjątkowe okazje, które są celebrowane na całym świecie, chociaż różnią się datami. W Polsce Dzień Matki obchodzony jest 26 maja, natomiast w wielu innych krajach w drugą niedzielę maja. Międzynarodowy Dzień Dziecka natomiast został ustanowiony przez Organizację Narodów Zjednoczonych i obchodzony jest analogicznie w różnych krajach w różnych terminach. Wiele państw obchodzi to święto właśnie 1 czerwca, tak jak Polska. Funkcjonują też inne daty, na przykład 20 listopada, kiedy obchodzony jest Światowy Dzień Dziecka, zgodnie z ustanowioną przez ONZ Konwencją o Prawach Dziecka.

Dedykowane święta okolicznościowe to czas, kiedy skupiamy się na miłości, szacunku i wdzięczności wobec naszych matek (Dzień Matki) oraz doceniamy niewątpliwą radość, jaką przynosi nam macierzyństwo (Dzień Dziecka). W tych dniach możemy zaszczycić nasze mamy i dzieci niesamowitym doświadczeniem słodkich deserów. Przygotujcie się na te niezapomniane, wspólne chwile, które rozpieszczą podniebienia Wasze i Waszych klientów.

Dzielimy się z Wami kilkoma przepisami na pyszne słodkości oraz podpowiadamy, które dekoracje czekoladowe świetnie się sprawdzą na tortach, ciastach czy deserach, które będziecie przygotowywali na te wyjątkowe okazje.

Proponujemy torty tematyczne, bo Wasi klienci często decydują się na zamówienie specjalnego tortu na tę okazję. To doskonały sposób, aby uczcić zarówno Dzień Matki, jak i Dziecka. Nasi technolodzy przygotowali recepturę na Tort Cherry na Dzień Mamy. Beza migdałowa, nadzienie prażynkowe na bazie mlecznej czekolady oraz pasty z orzechów laskowych. Do tego delikatny mus wiśniowy na bazie czekolady deserowej Barima 56%. To połączenie zaskoczy was prostotą i lekkością oraz fantastycznym motywem smakowym. Do dekoracji proponujemy użycie plakietki Mama. Recepturę na ten tort znajdziecie klikając tutaj.

Świetnie sprawdzą się babeczki i muffinki –  to małe, urocze i łatwe w podawaniu desery, które z pewnością ucieszą zarówno mamę, jak i dzieci. Możecie przygotować babeczki o różnych smakach- waniliowe, czekoladowe, marchewkowe czy truskawkowe. Dekoracje mogą być dostosowane do tematu, polecamy Czekoladowe DinozauryKwiatki Color, a do środka koniecznie dropsy do zapiekania deserowe i białe. Zresztą zobaczcie sami recepturę.

Monoporcje to nowoczesne i proste desery, które również miło zaskoczą Waszych najbliższych. Nasi technolodzy przygotowali przepis na Torcik Kocham Cię Mamo. Trzy musy czekoladowe, na bazie białej, mlecznej i deserowej czekolady, na kruchym spodzie, udekorowane plakietką Mama. Recepturę na ten tort znajdziecie klikając tutaj.

Odkryjcie całą naszą kolekcję dekoracji okolicznościowych i wybierzcie wzory, które podobają się Wam najbardziej, klikając tutaj.

Niezależnie jednak od tego, jaki deser wybierzecie, najważniejsza jest radość z wspólnych chwil z bliskimi.